To, o čem se od léta nahlas mluvilo, se stalo skutečností. Na sněmu Českého rybářského svazu rybářské špičky schválily zvýšení členských příspěvků. Zvýšení se týká jak dospělých, tak mládeže a dětí. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O návrhu na zvýšení členských příspěvků jsme informovali už v létě. Tehdy totiž Rada ČRS zveřejnila návrh na zvýšení členských příspěvků. Návrh ale ještě musel schválit Republikový sněm Českého rybářského svazu. A k tomu před několika dny skutečně došlo

 

Členské se zvýší všem rybářům

Český rybářský svaz rozhodl, že od příštího roku se ceny zvýší ve „všech kategoriích“. To znamená, že od roku 2023 dospělí rybáři zaplatí za členskou známku 700 korun, namísto 500 korun. A připlatí si také mládež, která nově bude platit 300 korun (v minulosti 200 korun), a také děti – těm se členské zvýší o 50 korun na 150 korun.

„Republiková rada ČRS v návaznosti na inflaci a ekonomickou situaci projednala na svých zasedáních v roce 2022 vývoj výše členských příspěvků všech věkových kategorií členů ČRS,“ uvedl mluvčí Českého rybářského svazu Lukáš Mareš důvody, proč se ke zvýšení členského ČRS rozhodl.

 

Peníze se budou dělit jinak

Důležitým bodem je potom také to, že vedení rybářů rozhodlo o úpravě rozdělování peněz. Doposud se peníze z členských známek rozdělovaly tak, že peníze od dospělých rybářů šly z 13 % Radě ČRS, 37 % šlo územním svazům a 50 % do místních organizací. Ze známek mládeže a dětí pak dostala 15 % Rada ČRS, 30 % územní svazy a 55 %.

Tohle se ale od roku 2023 mění. Nově se budou všechny peníze z členských známek napříč kategoriemi dělit podle „prvního vzorce“ (13 % Rada ČRS, 37 % ÚS, a 50 % MO).

„XIX. Republikový sněm ČRS schválil s platností od roku 2023 zvýšení členského příspěvku dospělých od roku 2023 na 700 Kč, mládeže 300 Kč, dětí na 150 Kč s rozdělením v poměru 13 % Republiková rada ČRS, 37 % územní svazy ČRS, 50 % místní organizace ČRS,“ vyjmenoval změny mluvčí Lukáš Mareš.