Denní doby lovu jsou následující:
Mimopstruhové revíry:
a) v měsíci duben, květen, červen, červenec,
srpen, září od 4 do 24 hodin,
b) v měsíci říjen, listopad, prosinec,
leden, únor, březen od 5 do 22 hodin.

Denní doby lovu ryb v pstruhovém rybářském revíru jsou:
a) v měsíci lednu a únoru od 7 do 17 hodin,
b) v měsíci březnu od 6 do 18 hodin,
c) v měsíci dubnu od 6 do 20 hodin,
d) v měsíci květnu od 6 do 21 hodin,
e) v měsíci červnu a červenci od 5 do 22 hodin,
f) v měsíci srpnu od 6 do 22 hodin,
g) v měsíci září od 7 do 20 hodin,
h) v měsíci říjnu od 7 do 19 hodin,
i) v měsíci listopadu a prosinci od 7 do 17 hodin.

Jak je to s lovem nonstop?
Noční lov úhořů
Pro lov nonstop je nutné požádat o výjimku, kterou může a nemusí udělit Ministerstvo Zemědělství. Například v minulém roce se výjimka týkala více než dvaceti mimopstruhových vod.

Snad s výjimkou Moravy bylo v každém regionu několik revírů, kde rybáři mohli lovit i v době mezi půlnocí a čtvrtou ranní.

Výjimka platila v přesně uvedených termínech, nejčastěji přes léto, někdy s přesahem do druhé poloviny jara a začátku podzimu.

Přesný soupis revírů s nonstopkou naleznete na webu ČRS nebo v tištěném rybářském řádu. Pro letošek se ale možná dají čekat drobné změny, u některých revírů je vyjednávání výjimky teprve v procesu. (např. Opava 2C – dle vyjádření ÚS se o výjimku žádalo a čeká se na rozhodnutí).

Nepořádek na nonstop revírech
Zdá se, že ale v některých oblastech nejsou místní rybáři se situací na nonstop revírech příliš spokojeni, respektive čelí stížnostem okolních obcí a majitelů okolních nemovitostí či správců toků(povodí).

Nonstop rybaření zvyšuje tlak na dotyčné revíry a spolu s tím se zintenzivňují problémy spojené s nepořádkem u vody. Místní by nonstopku na svých vodách občas raději neměli, což je ovšem na jinou debatu. Od některých funkcionářů svazu také zní, že jejich ochota žádat o další výjimky z těchto důvodů dost klesá.